Co jíst před a po cvičení

Co jíst před a po cvičení

Tělo je dokonalý stroj. Všechny krátkodobé nedostatky ti odpustí. Začali jsme, podle mého názoru, až příliš kombinovat, časovat, plánovat a počítat. Věřím, že nejsi vrcholový sportovec a ani se nepřipravuješ na MS v kulturistice. Nenamáhej svůj organismus povinným dávkováním jídla a uvidíš, že ti poděkuje.

PŘED TRÉNINKEM

Všeobecně se říká, že se musí jíst před tréninkem, abychom měli energii a sílu. Nuž, rovnou si řekněme, že je to moderní blbost. Nebo spíš moderně udržovaný přežitek. Nespočetněkrát jsem už slyšel, že 30 min. před fyzickou zátěží musím sníst banán s jogurtem nebo nějaké oříšky. Otevřeně ti říkám, že ani banán, ani jogurt a ani oříšky za půl hodiny nestrávíš. A natřásat se s jídlem v břiše je přinejlepším nepříjemné. Přinejhorším se pozvracíš. Pokud se opravdu nebudeš umět zbavit psychického bloku, že se musíš najíst, tak to udělej nejpozději! 2 hodiny před zátěží. Ale nejlépe uděláš, když před tréninkem nebudeš jíst vůbec.

Teď si určitě ťukáš do čela. Odporuje to všemu, co ti říkají, co se dočteš, co se doslechneš a co si myslíš. Věř mi, že na tvůj výkon nebude mít plné břicho žádný pozitivní vliv. Tvůj výkon ovlivní to, jak kvalitní odpočinek a spánek tělu dopřeješ a v jaké si aktuální formě a kondici. O to víc to platí, když…