Sandwich cubano y Plátanos fritos

plantain, recept, plantejn, kubánsky, sendvič

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

Světlé bagety

Trhané vepřové maso

Sterilizované okurky

Eidam/Gouda

Šunka

Plnotučná hořčice

Sůl, Česnek

Plantejny (nemýlit si se zelenými banánmi)

Červená řepa

JAK NA TO:

Když mi Pedro vyprávěl o pečených banánech (tedy plantejnech, ale přirovnal je k banánům, které mimochodem u nás také nejsou banány, jak je zná z Kuby), musím říct, že si získal mojí pozornost. Představa konzumace pečených banánů mi přišla tak trochu zvláštní, ale že to bude tak výborné, jsem nečekal. A opravdu to nejsou banány.

Víc o plantejnech/plantainech/plantýnech, tedy zeleninových banánech, najdeš na internetu, např. i na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Plantain

Kubánsky sendvič sám o sobě až tak nevybočuje ze standardů, ale v kombinaci s těmito „pečenými banánmi“ je to opravdová dobrota. A stačí k tomu zajídat červenou řepu. Pro tyto účely bude postačovat ta předvařená. Člověk pak s tím má méně práce. (pokračování níže)

Úspěšně hubnout bez jojo efektu se dá jednoduše – stačí, když ze své stravy nebudeš nic vynechávat.“

Muž v kuchyni


Víc si o tom můžeš přečíst v následujícím článku:

pokračování:

Sendvič připravíš jednoduše. Bagety rozpůlíš, potřeš máslem, mírně opečeš. Pak potřeš hořčicí, posypeš trhaným vepřovým masem, přidáš plátky šunky, sýru a na plátky nakrájenou sterilizovanou okurku. Na závěr to celé dáš zapéct. Stačí ti na to toastovač/sendvičovač/kontaktní grill.

Odřízneš obě špičky plantejnu. Podélně je nařízneš a vložíš do nádoby s horkou vodou. Po chvíli do řezu vložíš prst a pomocí něj oddělíš slupku. Po namočení v horké vodě a podélném naříznutí lze banán loupat. Jinak nikoliv. Takto oloupaný banán nakrájíš na kolečka a poprvé osmažíš na oleji. Necháš zchladnout a rukou stlačíš do placky. Tyto placky namočíš ve směsi soli, vody a česneku a podruhé osmažíš.

Je to netradiční parádička.

Dobrou chuť.

Recept: Pedro

NUTRIČNÍ HODNOTY na 1 porci:

626 kcal, tuky 12 g, bílkoviny 33 g, sacharidy 91 g, vláknina 10 g

VYZKOUŠEJ I OSTATNÍ KUBÁNSKÉ RECEPTY: